شخص لیگ جهانی والیبال قهرمان فرانسه همراه

شخص: لیگ جهانی والیبال قهرمان فرانسه همراه برزیل میزبان تله اسپورت والیبال

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سه نوع دلا‌ر در کانال ۴۸۰۰

روز گذشته صرافی های منتخب شاخص بازار ارز را ۴ هزار و ۸۰۴ تومان قیمت زدند تا ۳ نوع دلار در این کانال قرار بگیرد. قیمت این ارز در معاملات غیررسمی و قیمت حواله آن

سه نوع دلا‌ر در کانال ۴۸۰۰

سه نوع دلا ر در کانال ۴۸۰۰

عبارات مهم : بازار

روز گذشته صرافی های منتخب شاخص بازار ارز را ۴ هزار و ۸۰۴ تومان قیمت زدند تا ۳ نوع دلار در این کانال قرار بگیرد. قیمت این ارز در معاملات غیررسمی و قیمت حواله آن دو نوع دیگری بودند که نوسانات خود را در محدوده های متفاوت کانال ۴هزار و ۸۰۰ تومان به ثبت رساندند. بازارساز ارزی در این روز توانست با اوج آوردن قیمت خود به قیمت حواله دلار و بازارهای مرزی مانع از نوسان گیری دلالان بازار غیررسمی شود. معامله گران غیررسمی قصد داشتند با جوسازی اطراف تغییرات در وزارت امور خارجه آمریکا، قیمت این ارز را به کانال ۴هزار و ۹۰۰ تومان ببرند.

روز گذشته قیمت ۳نوع دلار در کانال ۴هزارو۸۰۰تومان قرار گرفت: صرافی های منتخب، نقدی غیررسمی و حواله. سکه تمام بهار آزادی نیز به بالای کانال یک میلیون و ۶۳۰ هزار تومان سرک کشید. روز چهارشنبه، قیمت دلار به ۴ هزار و ۸۰۴ تومان رسید که نشان دهنده زیاد کردن ۲۵ تومانی نسبت به روز سه شنبه بود. علی رغم رشد قیمت نقدی این ارز، قیمت حواله دلار با کم کردن قیمت مواجه شد و زیاد زیر محدوده ۴ هزار و ۸۳۰ تومان معامله شد. این در حالی بود که در چهارمین روز هفته حواله این ارز بعضا بالای ۴هزار و ۸۵۰ تومان قیمت می خورد. می توان گفت روز چهارشنبه قیمت نقدی صرافی های منتخب و قیمت حواله این ارز به فاصله منطقی از یکدیگر رسیدند، ولی آنچه در بازار عجیب بود، تحرکات معامله گران غیررسمی بود. به گفته فعالان، روز چهارشنبه معامله گران غیررسمی با جوسازی اطراف برکناری وزیر امور خارجه آمریکا، دلار را بالای ۴هزار و ۸۸۰ تومان خریداری کردند.

سه نوع دلا‌ر در کانال ۴۸۰۰

به این ترتیب، قیمت در معاملات غیررسمی حتی به بالای قیمت های حواله ای رسید. جهت اتفاق عجیب روز چهارشنبه دو علت مهم از سوی بازیگران ارزی ذکر شد. دسته اول باور داشتند، کم کردن ارزش قیمت حواله درهم موجب شد ارزش دلار در مناطق سلیمانیه و هرات کم کردن پیدا کند و به دنبال آن قیمت حواله دلار در ترکیه نیز کم کردن پیدا کند. با این حال، در بازار داخلی زیاد به علت کمبود فروش ارز در حجم های خرد و جوسازی معامله گران اطراف جانشین وزیر امور خارجه آمریکا قیمت را اوج بردند. ناگفته نماند که در ساعات نهایی روز جو خرید در میان معامله گران غیررسمی پایین آمد و این ارز به محدوده های قیمتی پایین تری رفت.

همسو با زیاد کردن قیمت دلار، سکه تمام بهار آزادی در مسیر صعودی قرار داده شد و با ۲۲ هزار تومان زیاد کردن به قیمت یک میلیون و ۶۳۲ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، بازگشت اونس به بالای محدوده هزار و ۳۲۰ دلار یکی از متغیرهای افزایشی بود، ولی آنچه در رشد قیمت فلز گران بهای داخلی اثر بیشتری داشت، مربوط به عامل انتظارات و هیجان دلار بود. در این روز، سکه در مقطعی حتی به بالای کانال یک میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رفت ولی با شروع حراج بانک کارگشایی قیمت این فلز گران بها نه تنها روند زیاد کردن قیمت متوقف شد، بلکه یک کانال نیز عقب نشینی کرد.

روز گذشته صرافی های منتخب شاخص بازار ارز را ۴ هزار و ۸۰۴ تومان قیمت زدند تا ۳ نوع دلار در این کانال قرار بگیرد. قیمت این ارز در معاملات غیررسمی و قیمت حواله آن

تهیه دلار در حجم خرد سخت شد

روز گذشته، بسیاری از متقاضیان در تهیه دلار در حجم خرد با مسئله مواجه بودند. علت مهم این عنوان آن بود که زیاد صرافی های راسته میدان فردوسی تمایلی به عرضه ارز نداشتند. به نظر می رسد، بعد از توقف رانت ارزی و عدم عرضه دلار در کانال ۴هزار و ۴۰۰ تومانی به بعضی از صرافی ها، این دسته تلاش کردند در برابر این اقدام با عدم عرضه ارز گارد بگیرند. البته عده ای نیز عنوان می کنند، تهیه دلار با قیمت ۴ هزار و ۷۹۴ تومان و فروش با قیمت ۴ هزار و ۸۰۴ تومان جهت صرافی ها زیاد جالب نیست. توصیه جالب آن بود که بعضی صرافی ها دلار خود را با دریافت پاسپورت، ویزا و بلیت هواپیما به قیمت ۴ هزار و ۸۰۴ تومان به فروش می رساندند. این در حالی بود که روز چهارشنبه قیمت دلار در حجم خرد جهت مسافران حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است بود.

در چنین شرایطی به نظر می رسد یکی از مشکلاتی که منجر به زیاد کردن تقاضا در بازار داخلی می شود و زمینه افزایش هیجانی قیمت را فراهم می کند، به مسئله عرضه ارز از سوی صراف ها بازمی گردد. این مسئله روز گذشته از دو جهت زیاد نمایان شد: یکی تقاضای ارزی مسافران و دوم، افت قیمت های حواله دلار. در واقع، در این روز افراد زیادی جهت تهیه ارز محدود مورد نیاز خود جهت سفر دچار مسئله شدند. همزمان در حالی که قیمت دلار در مناطق مرزی در حال کم کردن بود، دلار در بازار داخلی به واسطه هیجاناتی از این دست راه افزایشی را در پیش گرفته بود. البته در ساعات انتهایی روز قیمت در میان صرافی های منتخب راه کاهشی را در پیش گرفت.

سه نوع دلا‌ر در کانال ۴۸۰۰

مدیریت بازار با همراهی سیاست گذار

روز گذشته، بازارساز ارزی گام مثبت دیگری را جهت مدیریت قیمت دلار برداشت. در این روز، یکی از صرافی های بزرگ دولتی قیمت دلار را بالاتر برد تا بهای این ارز با قیمت های حواله و ارزش دلار در کشورهای همسایه همسان تر شود. معامله گران غیررسمی تلاش کردند با جوسازی اطراف اتفاقات بیرونی قیمت را به کانال ۴ هزار و ۹۰۰ تومان ببرند، ولی از آنجا که قیمت بازارساز به کشورهای همسایه نزدیک بود، این هیجان پایدار باقی نماند و در ساعات انتهایی روز موج عرضه ارز در بازار زیاد شد.

سرگیجه بازارهای جهانی

روز گذشته صرافی های منتخب شاخص بازار ارز را ۴ هزار و ۸۰۴ تومان قیمت زدند تا ۳ نوع دلار در این کانال قرار بگیرد. قیمت این ارز در معاملات غیررسمی و قیمت حواله آن

سیاست های ترامپ در کنار معامله گران غیررسمی بازار داخلی، بازارهای جهانی را نیز دچار گیجی کرد. البته نگرانی سرمایه گذاران در بازارهای جهانی میان پارامترهای متفاوت در حال دست به دست شدن هست. علت سردرگمی بازارها به تعبیر یکی از استراتژیست های ارشد «جی پی مورگان» نقل مکان نااطمینانی از فضای تورمی به سیاست های کاخ سفید هست. دونالد ترامپ تنها یک سال بعد از تشکیل کابینه، پروسه عوض کردن دکوراسیون هیات دولت را شروع کرده هست. چند روز بعد از استعفای «گری کوهن» (مشاور ارشد اقتصادی مدیر جمهوری)، «رکس تیلرسون» (وزیر امور خارجه ایالات متحده) به دستور ترامپ اخراج شد تا نااطمینانی با مرکزیت کاخ سفید به سمت بازارهای جهانی گسیل شود. همزمان با شدت یافتن حواشی سیاسی در واشنگتن، جنبه تازه ای از حمایت گرایی به واسطه تعرفه گذاری بر واردات حوزه فناوری و مخابرات، بازار سهام آسیا را نزولی کرد. شاخص دلار بعد از منزل تکانی کاخ سفید وارد کانال کاهشی شده است بود؛ ولی تا عصر روز گذشته عوض کردن چندانی در روند این شاخص به چشم نمی خورد. اونس طلا نیز دیروز واکنش‌ها محتاطانه ای از خود بروز می داد و نزدیک به خط قیمتی ۱۳۲۶ دلاری نوسان داشت.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | روز گذشته | قیمت بازار | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz