شخص لیگ جهانی والیبال قهرمان فرانسه همراه

شخص: لیگ جهانی والیبال قهرمان فرانسه همراه برزیل میزبان تله اسپورت والیبال

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت ، جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟

الجزیره نوشت: انتشار توئیت با حروف بزرگ به وسیله ترامپ در تصویر العمل به بیانات حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران ، هیچ شباهتی با تهدیدات وی علیه کیم جون

ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت ، جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟

جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟ / ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت

عبارات مهم : ایران

الجزیره نوشت: انتشار توئیت با حروف بزرگ به وسیله ترامپ در تصویر العمل به بیانات حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران ، هیچ شباهتی با تهدیدات وی علیه کیم جونگ اون ندارد که در نهایت به یک نشست دوستانه منجر شد. ترامپ در مورد شکل گیری یک ملاقات بدون پیش شرط با کشور عزیزمان ایران سخن گفت که نمایانگر یک الگوی تازه در بازی سیاست خارجی ترامپ بود. بعضی از تحلیلگران، بیانات حسن روحانی که صلح با کشور عزیزمان ایران را « مادر همه صلح ها» و جنگ با کشور عزیزمان ایران را « مادر همه جنگ ها » خواند ، ابتکاری جهت برگزاری نشست با واشنگتن دانستند – در حالی که ترامپ با بیانات خود مشخص کرد که وی برداشت درستی از این بیانات نداشته هست.

به گزارش گزینش ، الجزیره ادامه داد: در واقع جنگ لفظی آمریکا – کشور عزیزمان ایران بسیار متفاوت از لفاظی های وی با کیم جونگ اون هست. اولا، از وقت شکل گیری جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بعد از سرنگونی شاه در سال 1979 و گروگان گیری دیپلمات های آمریکایی روابط بین دو کشور بسیار تیره و تنش آمیز بوده هست. ثانیا، بر خلاف مواضع سیاست خارجی وی نسبت به کشورهای دیگر، ترامپ همواره علیه کشور عزیزمان ایران مواضع تهاجمی اتخاذ کرده هست. جهت نمونه می توان به انتقادات شدید نسبت به توافق هسته ای اشاره کرد که در نهایت از آن خارج و زمینه تحمیل تحریم های شدید علیه این کشور را فراهم کرد. از همه مهم تر بر خلاف توئیت «مرد موشکی» کره شمالی، بیانات تهاجمی ترامپ از سوی مقاماتی مانند مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی با حمایت همراه شده است است.

استراتژی چیست؟

ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت ، جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟

در آغاز، دونالد ترامپ از مذاکره جهت تحصیل یک توافق بهتر با کشور عزیزمان ایران صحبت می کرد. تاکتیکی که از سوی وی جهت نابودی میراث اوباما با انتقاد نسبت به نقض « روح » برجام به وسیله کشور عزیزمان ایران طراحی شد و در نهایت هم از توافق هسته ای خارج شد. همانطور که ترامپ به عربستان سعودی و اسرائیل نزدیک تر می شد، توهین ها و اتهامات علیه کشور عزیزمان ایران زیاد کردن پیدا می کرد و کمتر به مسئله توافق تازه اشاره داشت. شدت یافتن فشار از سوی وی در نهایت منجر به تصویر العمل مقامات کشور عزیزمان ایران گردید که آن ها بر مسدود کردن تنگه هرمز تاکید کردند و هشدار دادند که نباید « با دم شیر بازی کنید».

در این راستا، بعضی از تحلیلگران، بیانات حسن روحانی که صلح با کشور عزیزمان ایران را « مادر همه صلح ها» و جنگ با کشور عزیزمان ایران را « مادر همه جنگ ها » خواند ، ابتکاری جهت برگزاری نشست با واشنگتن دانستند – در حالی که ترامپ با بیانات خود مشخص کرد که وی برداشت درستی از این بیانات نداشته هست.

الجزیره نوشت: انتشار توئیت با حروف بزرگ به وسیله ترامپ در تصویر العمل به بیانات حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران ، هیچ شباهتی با تهدیدات وی علیه کیم جون

استراتژی دولت ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران مهار نیست بلکه تقابل و رویارویی هست. این کشور درصدد عوض کردن نظام، یا وادارسازی به عوض کردن واکنش‌ها یا بی ثبات سازی کشور هست. این کارها در جهت استراتژی هایی است که مشاوران ترامپ طراحی و جهت آن پیش شرط هایی تعیین کرده اند که اگر برآورده نشوند به جای دستیابی به توافق، جنگ گزینه محتمل هست. آیا این بدان معناست که جنگ به رهبری آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران ممکن است؟ احتمالا خیر، لیکن که آمریکا بیش از حد تنها هست. این دلائل عبارتند از: اروپا، روسیه و سوریه

آمریکا دیگر نمی تواند متکی به اروپا باشد

در طی سال های دوران دولت بوش و حتی وقت اوباما ، جنگ همچنان گزینه روی میز بود. ولی بعد از امضای توافق هسته ای همه چیز با عوض کردن و تحول همراه شد. آن ها به این حقیقت رسیدند که تحریم ها ناکارامد است و باعث تضعیف جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نشده هست. بعد از خروج آمریکا از برجام؛ سایر کشورهای امضا کننده توافق به همکاری و همکاری با کشور عزیزمان ایران ( تا زمانی که پای بند به توافق است) تاکید کردند. در این راستا خروج آمریکا از برجام، مناسبات بین آمریکا و متحدان اروپایی تضعیف کرده و در نهایت با ترساندن ترامپ به جنگ تجاری و واکنش‌ها این کشور با ناتو زمینه شدت یافتن تنش ها را فراهم کرده هست. بنابراین آمریکا دیگر نمی تواند در مقابله با کشور عزیزمان ایران به شرکای قدیمی خود در اروپا تکیه کند. در برابر دولت ترامپ روابط نزدیک تری با عربستان سعودی و اسرائیل برقرار کرده و همچنین این کشور در کسب کمک روسیه امید اندکی دارد.

روسیه در شکل گیری جنگ در جنوب مرزهایش منافعی ندارد

ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت ، جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟

در حالی که ما شاهد زیاد کردن قدرت و برتری روسیه هستیم ، همانطور که در نشست هلسینکی بین ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ نشان داده شد ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که این کشور در میدان بازی واشنگتن ایفای نقش کند. بعد از آن پوتین ، نماینده ارشد خود را به پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاد و به صورت علنی بر « قانونی» بودن حضور کشور عزیزمان ایران در سوریه تاکید کرد و آن ها را از شبه نظامیان غیرقانونی که روس قبلا بر خروج آن ها پافشاری کرده اند متمایز ساخت. همچنین بر همکاری بین دو کشور در مبارزه با تروریسم و استمرار آن تاکید کرد. در این راستا سفیر روسیه در کشور عزیزمان ایران در بیانات هشدارآمیز به واشنگتن گفت: « کار با کشور عزیزمان ایران تنها از طریق اقناع انجام می شود و فشار بر این کشور تنها نتیجه معکوس دارد.»

روسیه همچنین هیچ علاقه ای ندارد که در جنوب مرزهای خود با کشور عزیزمان ایران شاهد جنگی باشد. این کشور از روابط طولانی مدت دیپلماتیک با کشور عزیزمان ایران برخوردار است و می داند که شروع هر جنگ در خلیج فارس می تواند زمینه کم کردن قدرت و نفوذ این کشور را فراهم کند. ولی در شبه جزیره کره، ما شاهد مانورهای میانجیگرایانه از سوی کره جنوبی بودیم در حالی که در همسایگی کشور عزیزمان ایران ، این وظیفه به وسیله دولت روسیه به عنوان بازیگر قدرتمند که مخالف حضور نظامی و مهار کارها نفوذ آمریکا در سرتاسر خاورمیانه است انجام می شود.

الجزیره نوشت: انتشار توئیت با حروف بزرگ به وسیله ترامپ در تصویر العمل به بیانات حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران ، هیچ شباهتی با تهدیدات وی علیه کیم جون

ترامپ در سوریه وابسته به روسیه است

علاوه بر این ، نشست هلسینکی نشان داد که چه میزان ترامپ در بحران سوریه به مسکو وابسته هست. وی استراتژی آمریکا از مقابله با دولت اسلامی به مهار کشور عزیزمان ایران عوض کردن داده هست. ترامپ به تنهایی قادر به تحقق خواسته های کلیدی اسرائیل نیست و از پوتین خواستار تضمین خروج کشور عزیزمان ایران از جنوب سوریه و بلندی های جولان شد. ولادیمیر پوتین 24 ساعت بعد از نشست هلسینکی ، به علت تسلط و کنترل بی قید و شرط بر تحولات سوریه، بر امنیت تمامی بازیگران از جمله اسرائیل در صحنه میدانی سوریه تاکید کرد. در واقع تاکید مسکو بر امنیت اسرائیل ، نفوذ و سلطه واشنگتن در اسرائیل را به خطر انداخت.

ترامپ درک درستی از این بیانات نداشت ، جمله روحانی راجع به «مادر تمام صلح ها» ابتکار او جهت مذاکره بود؟

صداهای خطرناک

با وجود ارائه پیشنهاد بدون پیش شرط ترامپ به کشور عزیزمان ایران ، این بدان معنا نیست که جنگ لفظی بین واشنگتن و پایتخت کشور عزیزمان ایران نمی تواند زیاد کردن پیدا کند. طیف جدیدی از مشاوران ترامپ که مشمول بر جنگ طلبان ضد ایرانی همراه با متحدان منطقه ای – عربستان و اسرائیل – هستند، درصددند تا بی ثبات سازی داخلی کشور عزیزمان ایران را شدت یافتن کنند. در واقع با اشاره به حمله اخیر گروه های حوثی یمن به تانکرهای سوخت عربستان در تنگه باب المندب ، احتمال مداخله خارجی زیاد کردن پیدا کرده و می تواند به آسانی یمن را میدان شروع جنگ تشخیص داد. اگر چه ترامپ ممکن است خود را به عنوان رهبر اتهام علیه کشور عزیزمان ایران بپندارد، ولی عاقلانه است که پند و نصیحت خود که «مراقب باشید» را بپذیرد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | روسیه | سوریه | آمریکا | ایرانی | واشنگتن | اسرائیل | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz